DOLAR 32,2211 % 0.12
EURO 35,0277 % 0.09
GRAM ALTIN 2.503,07 % -0,29
ÇEYREK A. 4.092,51 % -0,29
BITCOIN 71.170,01 6.19
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Psikolog Baran Şeker Cinsel Sağlığın Önemi ve Ruh Sağlığına Etkilerini Vurguladı.

Son Güncelleme :

28 Eylül 2023 - 14:03

/ 54.656 kez okundu.
Psikolog Baran Şeker Cinsel Sağlığın Önemi ve Ruh Sağlığına Etkilerini Vurguladı.

Cinsel sağlık, genel sağlığımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bedenimiz ve zihnimiz için büyük bir öneme sahip olan bu konu, yaşam kalitemizi etkileyen temel bir unsurdur.*

Cinsel sağlık, sadece fiziksel olarak sağlıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda duygusal ve psikolojik refahımızı da etkiler. İyi bir cinsel sağlık, mutlu ve tatmin edici bir yaşamın temel taşlarından biridir.

Cinsel sağlık, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların önlenmesinden, cinsel rahatsızlıkların erken teşhisine kadar geniş bir yelpazede yer alır. Cinsel sağlık, aynı zamanda sağlıklı ilişkilerin temelini oluşturur ve partnerler arasındaki iletişimi güçlendirir.

Psikolog Baran Şeker cinsel sağlık hakkında bilinçli olmak ve düzenli sağlık kontrolleri yapmak, her bireyin sorumluluğundadır diye önemle vurguladı. İhtiyaç duyduğunuzda bir sağlık profesyoneli ile açık ve dürüst bir iletişim sürdürmek, cinsel sağlığınızı korumanın önemli bir parçasıdır. Cinsel Terapiler bu süreçte çok etkilidir.

Unutmayın, cinsel sağlık sadece bedenimizi değil, aynı zamanda genel yaşam kalitemizi de etkiler. Bu nedenle, cinsel sağlığa gereken özeni göstermek, sağlıklı ve mutlu bir yaşamın anahtarlarından biridir.

Sağlıklı hayatlar dilerim…

Psikolog Baran Şeker

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.