DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
GRAM ALTIN 2.418,47 % 0,36
ÇEYREK A. 3.954,19 % 0,36
BITCOIN 69.300,01 0.435
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 21°

SANKON’DAN RUSYA’YA DESTEK MESAJI

Son Güncelleme :

24 Haziran 2023 - 18:17

/ 86.440 kez okundu.
SANKON’DAN RUSYA’YA DESTEK MESAJI

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Yönetim Kurulu’ndan, Rusya Federasyonu’nda, Rus yönetimine isyan başlatan Wagner grubu ile yaşanan gerginlik nedeniyle yazılı bir açıklama yapıldı.

SANKON Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Hilal Amil, SANKON adına yapmış olduğu yazılı açıklamasında, Rusya Federasyonu’nda, Mevcut yönetime isyan başlatan Wagner grubu ile yaşanan gerginliği büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız dedi. Hilal Amil Rusya Federasyonu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti için çok önemli bir ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasındaki ilişkiler en üst düzeydedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin arasında güçlü ilişkiler vardır dedi

Hilâl Amil Birçok Türk şirketi Rusya’da ithalat, ihracat, enerji, inşaat, sağlık,tarım ve gıda gibi sektörlerde faaliyet göstermektedir. Aynı şekilde de Rus şirketler, çeşitli sektörlerde Türkiye’de faaliyet göstermektedir dedi

Hilal Amil, bölgemizde yeterince sorun vardır. Sorunların silahla değil, barış içerisinde demokrasi ve hukuk çerçevesinde çözülebileceğine inanıyoruz. Dünyanın herhangi bir yerindeki çatışmalar sadece o ülkeyi veya bölge ülkelerini değil, tüm ülkeleri etkilemektedir. Her çatışma küresel istikrarsızlık ve kaos ortamı yaratmaktadır. Bu çatışma ve kaos ortamından ülkemiz ve iş dünyası da etkilenmektedir. Doğal olarak kaos ortamı Türk şirketlerini de fazlasıyla en derin bir şekilde etkilemektedir. Dünya üzerinde yeterince çatışmalardan ve kaos ortamından kaynaklı küresel krizler mevcuttur. Artık savaşların ve çatışmaların son bularak, yerini huzur ve istikrar ortamına bırakması gerekmektedir. İş dünyasının küresel istikrara ihtiyacı var dedi.

Hilal Amil, açıklamasının devamında, temennimiz en az kayıpla, bir an önce Rusya Federasyonu’nda ki iç karışıklığın sona ererek, yerini barış ve kardeşlik ortamına bırakmasını bekliyoruz dedi.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.