SON DAKİKA

Vatan Haberleri
covid-19

Madde bağımlılarının son olayları haklılığımızı ortaya koydu

Madde bağımlılarının son olayları haklılığımızı ortaya koydu
Bu haber 04 Şubat 2021 - 15:46 'de eklendi ve 14.368 kez görüntülendi.
Bir süre önce UYGUR Medya Onursal Başkanımız Urfa Kültürü Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı İbrahim Uygur’un gündeme getirdiği Şanlıurfalı gençlerin uyuşturucu batağına batıyor konusundaki açıklamaları ve görüşleri yaşanan son olayların ardından Uygur’un haklılığını ortaya koydu.

11 Ocak 2021 tarihinde Haber sitelerimizde UYGUR Medya Onursal Başkanımız Urfa Kültürü Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı İbrahim Uygur’un kaleme aldığı makale ve ardından yapılan haberimiz Eyyübiye ilçesinde yaşanan ve polislere ateş açılması ve bir polisin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylar, haberimizin doğruluğunu adeta tescil eder nitelikte oldu.

Yapılan operasyonda saldırıyı gerçekleştiren şahıs yaralı olarak yakalanırken yanı sıra olayda kullanılan bir adet pompalı tüfek, bin 500 adet uyuşturucu hap ve bir adet hassas terazi ele geçirildiği emniyet bilgileri arasında yer almıştı.

Uygur Medya Haber sitelerimizde UYGUR Medya Onursal Başkanımız Urfa Kültürü Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı İbrahim Uygur yazısında gerekli uyarıları yapmış ve alınacak önlemlerle gençlerin uyuşturucu batağına batmadan bir an önce kurtulmaları için devlet birimlerinin gerekli çalışmaları yapması gerektiğini söyledi.

Konu hakkında bir açıklama yapan UYGUR Medya Onursal Başkanımız Urfa Kültürü Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı İbrahim Uygur, yapılan saldırıda yaralanan Emniyet mensubu polisimize acil şifalar dileyerek; “Son olay madde bağımlılığının giderek nasıl bir duruma geldiğinin adeta bir göstergesi olarak karşımıza çıkmıştır.

Son yıllarda Şanlıurfa’da uyuşturucu kullanımı artmaya başladı. Şanlıurfalı gençler, bu batağın içerisine giderek daha hızlı bir şekilde sürüklenmeye başladı. Özellikle şehrin ıssız mekânları uyuşturucu kullanan gençlerin adeta uğrak yeri haline geldi.

Daha önceki köşe yazımızda da bu konu hakkındaki görüşlerimiz aleni bir şekilde ortaya koymuştum. Bir kez daha yinelemek istiyorum. Gençler bu tehlikenin kendilerini nereye sürüklediğinden habersiz bir şekilde adeta farklı rüyalara dalarcasına tabiri yerinde ise birer birer batmaya başladılar. Özellikle mezarlık alanlar başta olmak üzere birçok alanda geceleri gençlerin uğrak mekânları ıssız alanlar olmaya başladı.

Bağımlılık ciddi bir hastalıktır. Bağımlılığa ilişkin beyinde birçok nörokimyasal, nörofizyolojik değişimler saptanmıştır. Bağımlılık tedavisi, belirli şemaları ve ilkeleri içeren kapsamlı bir protokol ile sağlanabilir. Bağımlı kişiler bağımlılığın bir hastalık olduğunu kabul eder ve hastalıklarda uyulması gereken kurallar olduğunu bilirlerse tedaviye uyumları artmaktadır. Bir daha böyle olayların yaşanmaması için devlet birimlerinin çok ciddi tedbirler alması gerekmekte. Aksi halde yaralanan polisimize bir yenisi daha eklenebilir” şeklinde konuştu.

Kaynak

haber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA