SON DAKİKA

Vatan Haberleri
covid-19

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye mektup yanıtı

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye mektup yanıtı
Bu haber 09 Kasım 2021 - 17:27 'de eklendi ve 7.661 kez görüntülendi.

Kılıçdaroğlu, 5 Kasım’da Türkiye’deki yabancı büyükelçilere yazdığı Kanal İstanbul mektubuyla ilgili olarak kendisini eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

“KANAL İSTANBUL İHALESİNE KİM GİRERSE AĞIR BEDELLER ÖDEYECEKTİR”

Kılıçdaroğlu, eleştirilere partisinin grup toplantısında yanıt vererek şunları ifade etti:

“Ülkemizi seviyoruz, İstanbul’un talan edilmesini istemiyoruz. Yabancıların da talana ortak olmasını istemiyoruz. Sadece bizim iş insanlarımıza değil, Büyükelçiliklere de yazı yazdım. “Eğer Kanal İstanbul’a sizin ülkelerinizden bir şirket, kişi ya da müteahhit girer, İstanbul’u talan ederse o da ağır bedeller ödeyecektir” dedim. Diyorlar ki, Bizi niye yabancılara şikayet ediyorsun? anlamıyorlar.

Hiç kimse merak etmesin bu ülkenin çıkarlarını, İstanbul’un talan edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Kanal istanbul ihalesine kim girerse ağır bedeller ödeyecektir. ”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’de görev yapan 10 ülkenin büyükelçisi tarafından açıklanan muhtıranın külleri soğumadan, şimdi de Kılıçdaroğlu karşımıza çıkmıştır. CHP Genel Başkanı, Türkiye’de görev yapan yabancı devlet büyükelçilerine bir mektup yollamıştır. Bu mektup 5 Kasım skandalı olarak tarihe geçecektir” diye konuştu.

MYNET

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA