SON DAKİKA

Vatan Haberleri
covid-19

Demir; “Ekonomi Hayat Bulacak”

Demir; “Ekonomi Hayat Bulacak”
Bu haber 02 Mart 2021 - 11:07 'de eklendi ve 5.110 kez görüntülendi.

Pandemi sürecince uygulanan kısıtlamaların kaldırılması konusunda yapılan açıklamalar iş dünyasında sevinçle karşılandı. ASKON Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrezzak Demir, alınan kararların ekonomiyi canlandıracağını söyledi.

Bir yılı aşkın süreden beri devam eden ve tüm dünyanın adeta karantinaya alınmasına neden olan pandeminin etkileri ülkemizde bölgesel olarak azalıyor. Sağlık Bakanlığının almış olduğu tedbirler ile ülkemizde kontrollü bir şekilde seyreden pandemi  alınan tedbirler ile birlikte hızını kesmeye başladı.

Olumlu gelişmler karşısında hükümetin başlattığı normalleşme sürecine giren ülkemizde, birçok ilde kısıtlamalar kontrollü bir şekilde hayata geçirilecek. Risk grubuna göre renklendirilen iller arasında risk düzeyi en düşük şehirlerden olan Şanlıurfa’da kısıtlamaların belirli oranda kaldırıması iş dünyası çevrelerinde de olumlu bir gelişme olarak karşılandı.

ASKON Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrezzak Demir, hükümetin almış olduğu kararların olumlu  bir gelişme olduğunun altını çizerek, esnafların güne rahat bir şekilde uyandıklarını ve kısmende olsa ekonominin adeta hayat bulacağını söyledi.

Olumlu adımların ülke genelinde atılması için bir başlangıç olduğunu söyleyen Başkan Demir, risk düzeyi düşük olan illerin ülke geneline örnek teşkil etmesini umduklarının sözlerine ekleyerek şöyle konuştu; “Pandemi sadece sağlık alanında değil, yıkıcı etkisini özellikle ekonomi alanında daha çok hissettirdi.

Dünya genelinde ülkelerin birçoğu pandeminin yan sıra birde ekonomik krizlerle karşı karşıya kaldı. Birçok ülke ekonomisi ciddi tehlike sinyalleri vermeye başladı. Bununla birlikte gerek Amerika gerekse  Avrupa  ülkelerinin sağlık sistemlerinde adeta çöküşler yaşadı.

Fakat bu süreç ülkemizde kontrollü bir şekilde devam etti. Hükümetimiz pandeminin başlangıcından itibaren almış olduğu önlemlerle krizi kontrollü sürdürdü. Bu süreç bir yıl kadar sürdü ve halen sürmekte. Fakat yine bu bir yıllık süreçte alınan önlemler ve kısıtlama tedbirleri iller bazında devam ediyor.

Son olarakaçıklanan risk haritasında kırmızı ve mavi renkli oluşturulan risk gurupları ile kontrollü normalleşme süreci başlatıldı. Şanlıurfa bu haritada mavi, yani az riskli gurupta yer alarak normalleşme sürecinde öncelikli iller arasında yer aldı.

Bizler ASKON Şanlıufa Şube Başkanlığı olarak bu durumun olumlu etkilerini göreceğimize inanıyoruz. Ekonomi canlanacak, esnaflarımızın ve sanayicilerimizin yüzü gülecek. Adeta Şanlıurfa ekonomisinin damarlarında can suyu dolaşmış olacak. Bu durum ülke ekonomisinede olumlu yansıyacaktır.

Fakat bu normalleşme süreci tedbirleri elden bırakmak anlamına gelmiyor. İlk olarak il genelinde tedbirlerin önemine vurgu yapmak gerekiyor. Şanlıurfalı vatandaşlar, önce sağlıklarını koruyacak ardından normalleşme sürecindeki kurallarıda harfiyen uygulayacak. Ancak bu şekilde bir normalleşme sürecini güzel sürdürebiliriz.

Bu durum bizlere rehavet etkisi oluşturmamalı. Daha kontrollü ve daha akıllı hareket ederek süreci sürdürmemiz lazım. Hatta öyle bir süreç yaşamalıyız ki, Şanlıurfa ülke geneline örnek bir il olarak pandemi tarihine damgasını vursun. Alınan kararlar bizleri son derece mutlu etmiştir.

Şnalıurfa’nın normalleşme sürecinde emeği geçen Başta Şanlıurfa Valimiz Abdullah Erin ve Sağlık Müdürümüz Emre Erkuş ile kamu kurum ve kuruluşlarına ASKON Şanlıurfa Şubesi olarak teşekkür ediuyoruz. Bununla birlikte alınan kararlardan dolayı Hükümetimize ve Şanlıurfalı vatandaşlarımıza süreç içerisindeki çabalarından dolayı yine ASKON Şanlıurfa Şube Başkanlığı olarak şükranlarımızı sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

K

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA