SON DAKİKA

Vatan Haberleri
covid-19

DEDAŞ’a Mahkemeden tokat gibi karar

DEDAŞ’a Mahkemeden tokat gibi karar
Bu haber 06 Ocak 2021 - 10:24 'de eklendi ve 163.935 kez görüntülendi.

Suruç’lu çiftçileri, yağmur duasında DEDAŞ’a hakaret ettiğini iddia ederek mahkemeye veren DEDAŞ’a red.

Şanlıurfa Suruç’ta DEDAŞ’a mahkemeden soğuk duş!

Şanlıurfa DEDAŞ İl Müdürlüğünün Suruç’lu çiftçiler hakkında “ Elektrik duasına çıkarak Halkı Kin ve Düşmanlığa tahrik Etme “ başlığı ile yaptığı suç duyurusu CMK’nın 172 maddesi kapsamında “Kovuşturmaya yer olmadığına” karar verildi.

Delilleri inceleyen Mahkemenin 2020/ 511 nolu gerekçeli kararında şunlara yer verildi: TCK 216. Maddesinde düzenleme alanı bulunan “ Halkı Kin ve Düşmanlığa sevk etme suçunun oluşabilmesi için “ Halkın sosyal sınıf ,ırk , din ,mezhep veya bölge bakımından faklı özelliklere sahip bir kesmini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenaen tahrik edilmesi “gerekmektedir. Öncelikle belirtmek gerekir ki; müşteki kurumu TCK 216 maddesi kapsamında sayılan gruplardan biri değildir kanaatine varıldı.

Mahkemenin kararının ardından Suruç’lu Çiftçiler, sevinçlerini dile getirerek “Şu ana kadar gerek çiftçileri gerekse halkı enerji konusunda mahrum eden DEDAŞ ilk defa Adalet karşısında gereken cevabı aldı. Inşallah bundan sonra DEDAŞ gerek gerek Adalet karşısında gerekse mağdur ettiği mağdur ettiği Çiftçiler karşısında hak ettiğini bulacaktır” şeklinde düşüncelerini dile getirdiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA