DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
GRAM ALTIN 2.418,47 % 0,36
ÇEYREK A. 3.954,19 % 0,36
BITCOIN 69.242,12 0.68
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 21°

Ameliyat ettiği hasta can verdi: O doktordan vicdanları yaralayan hamle!

Son Güncelleme :

07 Eylül 2023 - 15:55

/ 458.472 kez okundu.
Ameliyat ettiği hasta can verdi: O doktordan vicdanları yaralayan hamle!

İstanbul’da yaşayan şeker hastası Cevdet Akbulut, ameliyat masasına yattı. Ancak diyabet operasyonu sırasında fenalaştı, kurtarılamadı. Ailesi, ihmali olduğu gerekçesiyle Dr. Alper Çelik’e karşı hukuk mücadelesi başlattı. Ancak bugüne kadar 45 hastası öldüğü iddia edilen doktor, şoke eden bir hamle yaptı! Acılı aileye hakaret ettikleri gerekçesiyle dava açtı!

 

Ameliyat ettiği hasta can verdi: O doktordan vicdanları yaralayan hamle!

Ameliyat ettiği hasta can verdi: O doktordan vicdanları yaralayan hamle!
İstanbul’da yaşayan Cevdet Akbulut, şeker hastasıydı. Tedavi için gittiği Beşiktaş’taki özel bir hastanede diyabet ameliyatına alındı. Ancak iddiaya göre yanlış müdahale nedeniyle fenalaştı, kurtarılamadı.Akbulut Ailesi, ihmal iddiası ile soluğu savcılıkta aldı. Müdahaleyi yapan Doktor Alper Çelik’e dava açtı.AİLEDEN DOKTORA İHMAL DAVASIEşini kaybeden Nahide Akbulut’un savcılığa verdiği dilekçede “Müvekkilin eşi olan ve vefat eden Cevdet Akbulut, şeker hastası olduğundan sürekli inip çıkan hastalığının yaşantısını olumsuz yönde etkilediğinden tedavi olmak amacıyla Etiler’de bulunan özel bir hastaneye gitmiştir. Hastane bünyesinde hasta bakan Doktor Alper Çelik ile görüşmeler neticesinde maktul Cevdet Akbulut tedavi olmaya karar vermiştir.

Ameliyat ettiği hasta can verdi: O doktordan vicdanları yaralayan hamle!

MİDESİNE STENT TAKILMIŞ!

Maktul 25 Nisan 2023’de diyabet ameliyatı için kan değerleri düşmemesine rağmen hastaneye yatış yapmış ve aynı gün ameliyat olmuştur. Ameliyattan 3 gün sonra taburcu olmuş, 6 gün sonra ise dikişlerinden iltihap sızmaya başlamıştır. Oradaki hemşire, doktorun şifahen söylediği reçeteyi müvekkile vermiştir. 10 Mayıs tarihinden sonra ise hasta, dayanılamayan ağrılarından dolayı hastaneye gitmiş ve ameliyattan dolayı enfeksiyon kaptığı söylenerek hastaneye yatırılmıştır. Daha sonra aynı hastanenin bünyesinde hastaya mide stendi takılmıştır” ifadeleri yer aldı.

Ameliyat ettiği hasta can verdi: O doktordan vicdanları yaralayan hamle!

YÜRÜYEREK GİTTİĞİ HASTANEDE ÖLDÜ!

Dilekçede, hastanın bu ameliyattan sonra daha da ağırlaştığı belirtilerek “Hasta vefat tarihine kadar hastanede kalarak defalarca işleme maruz kalmıştır. Maktulün vefatından 1 gün önce Doktor Çelik, ‘hazırlıklara başlayın’ diyerek maktulün ailesine hastanın yakın zamanda ölümünü beklediğini bildirmiştir. Maktul, diyabet hastalığından kurtulmak için yürüyerek girdiği hastaneden canlı bir halde çıkamamıştır.

Doktor Alper Çelik, kan değerleri tutmamasına rağmen hastayı riske atarak ameliyata almış, sonrasında enfeksiyon riskini göze alarak hastayı taburcu etmiştir. Hasta ameliyat sırasında ihmal sonucu enfeksiyon kapmış, sonrasında vefat etmiştir. Hastanın iyileşemediğini anladıkları için hastanın çıkışı için acılı müvekkile tıbbı müdahale ret formunu imzalatmışlardır. Maktul, yapılan yanlış müdahalelerden ötürü yaşam hakkını kaybetmiş olup ölümü şüphelidir” ifadeleri yer aldı.

Ameliyat ettiği hasta can verdi: O doktordan vicdanları yaralayan hamle!

AİLEYE HAKARET DAVASI!

Bunun üzerine Dr. Alper Çelik, ilginç bir hamleye imza attı. Sosyal medyada hakaret ettiği iddiasıyla Cevdet Akbulut’un kızı Merve Akbulut’a dava açtı. Baba acısıyla sarsılan Merve Akbulut, doktorun kendisine 1 milyon 140 bin TL’lik davası karşısında şaştı kaldı!

“YOLUMDAN DÖNMEYECEĞİM”Merve Akbulut, “Benim babamı kasten öldüren doktor Alper Çelik benim hukuki yollarımı kesmek için ‘bana sosyal medyada hakaret etti’ diyerek iftira attı. Bana tazminat davası açıyor ve para talep ediyor. Benim davamın açılması bu kadar uzun sürerken kendisi bana jet hızıyla araya arabulucu koyarak dava açması beni yolumdan döndürmez. Hiçbir şekilde yolumdan dönmeyeceğim.
Benden 1 milyon 140 bin TL para talep ediyor. Sayın devlet büyüklerim 45 tane ölümlü vakası olan biri hala ameliyatlara devam ediyor. Adalet istiyoruz, yargının cezasını vermesini bekliyoruz. Doktorla bir görüşmem olmadı arabulucu avukatla bir toplantı oldu. Kendisi bana hakarette bulunduğunu söyledi fakat ben hiçbir şekilde hakarette bulunmadım. Olanı söyledim babamı öldürdüğü için haykırışta bulundum. Avukat ve doktor bana sırıtarak ‘hiçbir şey yapamazsınız istediğiniz yere şikayet edin’ dedi” ifadelerini kullandı.

“CEZA ALMASINI SİTİYORUM”

Cevdet Akbulut’un eşi Nahide Akbulut ise şu ifadeleri kullandı: Benim 13 yaşında evladım babasız kaldı. Beş tane evladımı babasız bıraktı. Oğlum odaya giriyor çıkmıyor. Psikolojisini bozdun çocuğumun. Ben şimdi o çocuğa ne söyleyeyim. Sen benim evlatlarımı babasız bıraktın. Şu anda da kızımla uğraşıyorsun, ne istiyorsun bizden? Vicdanın ve merhametin varsa yapmazsın bunu bize. Kabul edersin suçunu.

 

 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.