SON DAKİKA
hava

Suruç’ta 4 kişinin öldüğü kavgayla ilgili flaş açıklama

Son Güncelleme :

20 Haziran 2021 - 23:04

/ 5.586 kez okundu.
Suruç’ta 4 kişinin öldüğü kavgayla ilgili flaş açıklama

Suruç ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kenan Aktaş dün gece Suruç’ta sulama sebebiyle çıkan kavgada yaşamını yitiren 4 kişi için başsağlığı dileyip, açıklamada bulundu….

Güzel Suruç’umuzun kadirşinas vatandaşları çok değerli hemşerilerim….

 

Unutmayalım ki….Konuşarak çözülemeyen mesele, halledilemeyen sorun yoktur. Yeter ki bilinçli olalım yeter ki bir birimizi anlayalım…Fitne fesata mekan ve zaman hazırlamayalım izin vermeyelim…

 

Suruç sıcak kanlı insanların, yardımsever vatandaşların ,komşusu aç iken ekmeğini yemeğini bölüşen ülkesini seven bireylerin ilçesi.

 

Baķınız üzüntü ile belirtmek isteriz ki …Yine Ceviz kabuğunu doldurmayacak bir meseleden dolayı maalesef dört vatandaşımız hayatını kaybetti.

 

Yazık değil mi değer mi çocukların babasız, eşlerin kocasız annelerin evlatsız torunların dedesiz kalmasına…

 

Artık bu tür olaylar ilçemize yakışmıyor. Bu olaylarla ilçemizin anılmasını istemiyoruz.Unutmayalım devletimiz büyüktür…Devletimizin çözemeyeceği sorun yoktur.Çözüm noktasında tek MERCİ DEVLETTİR….Devletimizin bütün organları siz değerli vatandaşlarımızın her daim hizmetindedir.

 

En ufak bir kıvılcımın ya da ağız tartışmasının veya dedikodunun maalesef aileleri yok ettiği ve ilçemize ne kadar zarar verdiği apaçık ortadadır.

 

Bu olayda olduğu gibi en ufak meseleler yüzünden onlarca insanımız hayatını kaybediyor. Yıllarca hep birlikte yaşayan ekmeğini bölüşen iyi gününde kötü gününde her zaman Yanyana olan , birbirinden kız alıp veren, en ufak derdi olduğunda ağlayan üzülen, yardıma koşan, en mutlu gününde beraber halay çeken beraber gülen sarılan mutluluğuna ortak olan ve aynı coğrafyada yaşayan dost ,akraba ve komşular maalesef anlık bir öfkeye teslim oluyor.

 

Diliyoruz ki….Dün gece yarısı meydana gelen olay ve benzeri durumlar son bulur…Artık bu tür olayların yaşanmasını istemiyoruz ve bu noktada ilçemizde yaşayan herkese görev düşüyor…Sağduyulu olalım, olaylara metanetle yaklaşalım…En ufak bir tartışmada öfkemizi kontrol altına alalım …

 

Önemle belirtmek isteriz ki…

 

Çözüm noktasında tek MERCİ DEVLETTİR..DEVLETTİR..YÜCE DEVLETİMİZDİR…

 

Bu duygu ve düşüncelerle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa dilerim…

 

TÜM HEMŞERİLERİME SELAM SAYGI ve MUHABBETLERİMİ İLETİYORUM.

KENAN AKTAŞ

SURUÇ KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.