DOLAR 32,2220 % 0.12
EURO 35,0410 % 0.07
GRAM ALTIN 2.501,56 % -0,35
ÇEYREK A. 4.090,05 % -0,35
BITCOIN 70.968,40 5.741
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

SANKON, KIRGIZİSTAN CUMHURİYETİ’NDE Kİ DARBE TEŞEBBÜSÜ NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI

Son Güncelleme :

09 Haziran 2023 - 21:48

/ 74.411 kez okundu.
SANKON, KIRGIZİSTAN CUMHURİYETİ’NDE Kİ DARBE TEŞEBBÜSÜ NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkan Yardımcısı Uğur Çelebioğlu, SANKON Yönetim Kurulu adına yapmış olduğu yazılı açıklamasında, kardeş ülke olan Kırgızistan Cumhuriyeti’nde ki darbe girişimi nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Uğur Çelebioğlu, yazılı açıklamasında, meşru yönetimi rafa kaldırmayı hedefleyen ve sinsi emellerini gerçekleştirmek isteyen şer güçleri başarılı olamamışlardır. Kardeş ülke olan Kırgızistan’ın istikrarı bizim için çok önemlidir. Kırgızistan’da ithalat, ihracat ve yatırım yapan çok sayıda SANKON üyesi şirketimiz vardır. Risk ortamından şirketlerimiz olumsuz etkilenmektedir. Bu ve benzeri anti demokratik eylemler, ülkelerin ekonomilerine ve istikrarına zarar vermektedir. Seçimle iktidara gelen meşru yönetimi bertaraf ederek, ülke yönetimine el koymayı düşünen güruhların hedeflerine ulaşamamasından duyduğumuz memnuniyet tesellimiz olmuştur. Bir an önce Kırgızistan Cumhuriyeti’nde hayatın normale dönmesini arzu ediyoruz dedi.

Uğur Çelebioğlu, yazılı açıklamasının devamında, Kırgızistan Cımhuriyeti’nde gerçekleştirilmek istenen bu hain darbe girişimini şiddetle kınıyor, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile meşru yönetimine ve kardeş Kırgız halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz dedi.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.