SON DAKİKA
hava

Pes Doğrusu Jandarma Bile İnanamadı

Son Güncelleme :

18 Haziran 2021 - 10:22

/ 7.470 kez okundu.
Pes Doğrusu Jandarma Bile İnanamadı

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde Pamuk tarlasında kenevir bitkisi ele geçirildi, kenevir bitkisini pamuk eker gibi eken zanlıların yöntemine Jandarma bile inanamadı.

 

Suruç’ta İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı  Yanaloba Jandarma Karakol komutanlığı, Jasat ( Jandarmanin dedektifleri) ve il Jandarma komutanlığı Isth.Şb.Md.lüğünün uyuşturucu ve uyarıcı madde imalatı ve ticareti yapan şahıslara yönelik çalışmaları aralıksız sürüyor.

 

Ekiplerin yapmış olduğu çalışmalarda Suruç ilçesine  bağlı Karahöyük Mahallesinde pamuk ekili tarlada pamuk görünümü verilen ve sıra ile ekilen  (1118) kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Kenevir ekimi yapan babayla oğlu yakalandı.

 

Şahısların Kenevir ekimi yöntemine  Jandarma ekipleri bile inanamadı. Ekimi yapan 63 yaşındaki baba Ö.T. ile 20 yaşındaki oğlu Y.P.T’nin yakalanmamak için kenevir ekimini pamuk eker gibi sıralı bir şekilde ektikleri ortaya çıktı. Gözaltına alınan baba ve oğlu  ‘uyuşturucu ve uyarıcı madde imal veya ticareti’ suçundan adliyeye sevk edildi. Tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen şahıslar Nob. Sulh Ceza Hekimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Suruç ilce  J.Krk.K.lığından yapılan açıklamada ise  bağlısı olan  karakollar ve Jasat ( Jandarmanın Dedektifleri)  tarafından uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü belirtildi.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.