SON DAKİKA

Vatan Haberleri
covid-19

İGF yönetimi internet yasası için Şanlıurfa’ya geldi

İGF yönetimi internet yasası için Şanlıurfa’ya geldi
Bu haber 31 Ocak 2021 - 11:52 'de eklendi ve 87.842 kez görüntülendi.

İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) Genel Başkanı Mesut Demir, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Şanlıurfa’da bir dizi temaslarda bulundu. İGF yönetimine ziyaretleri sırasında Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak ve İGF Genel Sekreteri Gülizar Gülebak da eşlik etti. İnternet medyasının sorunlarını yerinde incelemek için birçok ile gittiklerini ifade eden Demir, internet yasasının yürürlüğe gireceğinin müjdesini de verdi.

21 Ocak 2020 yılında kurulan İnternet Gazetecileri Federasyonu, medyanın sorunlarını yerinde incelemeye devam ediyor. Bugüne kadar birçok şehir dolaşan federasyon yönetimi, çeşitli temaslarda bulunarak fikir alışverişinde bulundu. Federasyonun son durağı ise Şanlıurfa oldu. İGF Genel Başkanı Mesut Demir, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kentte bir dizi temaslarda bulundu. İki günlük çalışmalar kapsamında Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile belediye başkanlarını ziyaret eden İGF yönetimine ŞUÇGAD Başkanı Tahir Gülebak ve İGF Genel Sekreteri Gülizar Gülebak da eşlik etti.

DEMİR: 17 İLDE ÇALIŞMALARIMIZ OLDU

İGF Genel Başkanı Demir, ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye İnternet Gazetecileri Federasyonu olarak 17 ilde çalışmalarımız ve ziyaretlerimiz oldu. İnternet yasası, İGF Haber Ajansı, İGF Reklam Ajansı ve İGF TV ile ilgili hem istişarelerde bulunalım hem de çalışmalarımız hakkında bilgi verelim istedik. Dolayısıyla illerimizde valilerimiz, belediyelerimiz, STK’larımız, dernek başkanlarımız ve internet medyalarımız ile bir araya geldik” dedi.

ŞUÇGAD BAŞKANI GÜLEBAK’A TEŞEKKÜR

Demir, şöyle konuştu: “Şanlıurfa’da da hem valilik hem belediyelerimiz ile Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneğini (ŞUÇGAD) ziyaret ettik. İstişarelerde bulunuyoruz medyalarımızın sorunlarıyla ilgili, yakından görmek istedik sorunlarımızı da. Dolayısıyla bizleri Şanlıurfa’da ağırlayan sayın valimize, sayın belediye başkanlarımıza ve ŞUÇGAD Başkanımız Sayın Tahir Gülebak’a teşekkür ediyoruz.”

GÜLEBAK: ÇOK MUTLU OLDUK

İGF yönetiminin iki gündür Şanlıurfa’da olduğunu belirten ŞUÇGAD Başkanı Gülebak, bu ziyaretten memnun olduklarını dile getirdi. Gülebak, “Bizi mutlu ettiler çünkü Şanlıurfamızın ve Türkiyemizin kanayan yarası internet yasası. Çok güzel çalışmalar var ve bunların müjdelerini aldık kendilerinden. Aynı zamanda merdiven altı internet sitelerinin bu yasayla yok olacağını bize ilettiler. Bu çalışmalarından ve bizleri ziyaretlerinden dolayı çok mutlu olduk. Çünkü İletişim Daire Başkanımızla iletişim halindeler. İnşallah en kısa sürede bu yasanın çıkarılacağı müjdesini bize verdiler” şeklinde konuştu.

HABER:İBRAHİM UYGUR NABİ MOR ÇİÇEK

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA