SON DAKİKA
hava

GENÇLERİN EFSANE LİDERİ FERUDUN CEVAHİROĞLU CHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU:

Son Güncelleme :

30 Mart 2023 - 14:47

/ 87.628 kez okundu.
GENÇLERİN EFSANE LİDERİ FERUDUN CEVAHİROĞLU CHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU:

Türkiye 14 mayısta Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine gidecek partilerden milletvekili aday adaylık başvuruları yapıldı ve isimler belli olmaya başladı.

Türkiye’nin en önemli kuruluşlarindan birisi olan Türkiye de ve KKTC de bütün Üniversitelerde örgütlü Gençlik ve Spor Konfederasyonu GESKON Genel Başkanı genç iş adamı uluslararası girişimci Ferudun Cevahiroğlu’nun da memleketi Kahramanmaraş’tan CHP milletvekili aday adaylık başvurusu yaptığı açıklandı

Ferudun Cevahiroğlu 16 yıldır Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevini yürütüyor 5. dönem yapılan seçimleri oybirligi ile kazanmış TBMM de Gençlerin yararına çıkan kanunların çikmasi için girişimlerde bulunmuş binlerce ihtiyaç sahihi Üniversite öğrencisi ne burs imkanları sağlamış Gençlerin istihdam edilmesi için her türlü girişimler de bulunmuş bütün Türkiye de Gençlik ve Spor Konfederasyonu olarak uyuşturucuyla mücadele çalışmalari yapmış ülke genelinde gençler Ferudun Cevahiroğlu na büyük saygı duyuyor ve Ferudun Cevahiroğlu için Efsane lider sfati kullanıyorlar
.

FERUDUN CEVAHİROĞLU KİMDİR ?

1979 yılında memleketi Kahramanmaraş’ın merkeze bağlı Kavlaklı Kasabası’nda tarımla uğraşan ,pamuk,buğday,mısır,kırmızı biber yetiştiriciliği yapan,varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Ferudun Cevahiroğlu, Kahramanmaraş Kavlaklı İlköğretim Okulu’ndan 1990-1991 Eğitim ve Öğretim yılında mezun olmuştur. Ortaokul ve Lise eğitimini Kahramanmaraş Anadolu İmam-Hatip Lisesinde 1998 yılında tamamlamıştır.

Ferudun Cevahiroğlu, 1998-1999 Eğitim ve Öğretim döneminde yüksek öğrenim hayatına başlamıştır.

K.K.T.C.Üniversitelerin’ den Girne de bulunan Amerikan Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü PR. (İngilizce) bölümünde eğitim hayatina başlamış ve bu Üniversite de Eğitimine devam etmektedir

Ferudun Cevahiroğlu 2015 /2016 Eğitim ve öğretim döneminde K.K.T.C Lefkoşa ‘ da bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümünde 2.Üniversite Eğitim hayatına başlamıştır Eğitimine bu üniversitede devam etmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu, İngilizce ve Arapça yabancı dillerini bilmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu, Merkezi Lefkoşe de bulunan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bütün Üniversitelerinde örgütlü olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ögrenci Birliği’nin 2003-2007 yılları arasında Genel Başkanlığını yapmıştır. Bu zaman zarfı içerisinde ve daha sonraki yıllarda K.K.T.C. Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş, K.K.T.C. 2. Cumhurbaşkanı Sayın Mehmet Ali Talat , K.K.T.C 3. Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Derviş Eroğlu ile yakın çalışma içerisinde olmuştur.

Ferudun Cevahiroğlu, 2007 yılında Ankara’ya gelerek 14.06.2007 tarihinde Gençlik ve Spor Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçilerek (26 yaşında) Türkiye’de Cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en genç Konfederasyon Genel Başkanı ünvanına sahip olmuştur Ferudun Cevahiroglu, Kuruluşun 5 dönem de yapılan Olağan Genel Kurulların da ,oyların tamamını alarak oybirliği ile genel başkanlığa seçilmiştir ve bu görevine halen devam etmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu, 18.08.2019 tarihinde SANKON Kuruluşu’ nun Olağanüstü Genel Kurulu’nda, oybirliği ile SANKON Genel Başkanlığı’na seçilmiştir. Ferudun Cevahiroğlu, SANKON Genel Başkanı sıfatıyla , Türkiye ile Dünya Devletleri arasında, ekonomik ve ticari ilişkilere katkı sağlamak amacıyla, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ nin destek ve katkılarıyla, Dünya Devletleri Ankara Büyükelçilikleri uluslararası küresel güçler Arap Birliği, Afrika Birliği, Avrupa Birliği, Uluslararasi Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY işbirliği ile, 4 yıllık Genel Başkanlığı döneminde Ankara’da Büyükelçilikleri bulunan , toplamda Türkiye Cumhuriyeti ile 160 Dünya Devleti arasında, İş Forumu Konferansları ,Ekonomik İşbirliği Toplantıları yaparak, hükümetlerin bilgisi dahilinde, Uluslararası Ekonomik ve Ticari İşbirliği Protokolleri ,Anlaşmaları imzalamıştır.

SANKON kuruluşu Ferudun Cevahiroğlu’ nun Genel Başkanlığı döneminde, Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 ilinde ve Birleşmiş Milletler’e üye 193 Dünya Devleti’nin başkentinde temsilcilikler açarak faaliyet göstermeye başlamıştır.

Ferudun Cevahiroğlu bekardır.

Ferudun Cevahiroğlu Şirketleri:

1-Ortadoğu Prestij A.Ş. Şirketler Topluluğu Ankara Ticaret Odasına Kayıtlı Genel Merkezi Ankara olup bütün Ortadoğu coğrafyasında faaliyet göstermektedir Aynı zamanda Arap Ülkeleri, Afrika Ülkeleri, Avrasya Ülkeleri, Asya Ülkelerine ihracat yapmaktadır. Ferudun Cevahiroğlu Yönetim Kurulu Başkanıdır.

2-Ferudun Cevahiroğlu’nun yurtdışında değişik sektörlerde ( finans, inşaat, enerji, teknoloji, sağlık) faaliyet gösteren küresel ölçekli çok uluslu şirketlerde ortaklıkları vardır.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

    ÇOK KAYBEDENLER

      İŞLEM GÖRENLER