SON DAKİKA
hava

FERUDUN CEVAHİROĞLU YENİDEN GENÇLERİN GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ

Son Güncelleme :

19 Nisan 2023 - 16:55

/ 97.973 kez okundu.
FERUDUN CEVAHİROĞLU YENİDEN GENÇLERİN GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ

Türkiye’nin en büyük gençlik kuruluşlarından birisi olma özelliğine sahip, Türkiye’de 81 ilde bütün üniversitelerde örgütlü olan Gençlik ve Spor Konfederasyonu’nun Olağanüstü Genel Kurulu, Ankara’da kuruluşun genel merkez adresinde geniş katılımlı olarak yapıldı.

Gençlik ve Spor Konfederasyonu (GESKON) Olağanüstü Genel Kurulu, Ankara’da geniş katılımlı yapıldı. GESKON Genel Sekreteri Murat Uygur, Genel Kurulun açılış konuşmasını yaparak, bir ay önce ülkemizde 14 mayısta yapılacak olan 28. donem TBMM Milletvekilliği seçimleri için istifa etmek zorunda kalan Sayın Ferudun Cevahiroğlu, kuruluşumuzun bütün birimlerinin ortak kararıyla Genel Kurul’da tek genel başkan adayı gösterilmiştir dedi.

GESKON Genel Merkezinde yapılan seçimde kullanılan bütün delegelerin oylarının tamamını alan Ferudun Cevahiroğlu, yeniden GESKON Genel Başkanlığı’na seçildi.

Ferudun Cevahiroğlu, GESKON Genel Başkanı seçildikten sonra yapmış olduğu konuşmasında, kuruluşun 81 il başkanına ve üniversite teşkilatlarına teşekkür etti.

Ferudun Cevahiroğlu, GESKON kuruluşu olarak, bu zamana kadar yapmış olduğumuz gençlik, spor ve eğitim faaliyetlerine bundan sonraki süreçte de büyük bir heyecanla devam edeceğiz dedi. Ferudun Cevahiroğlu’nun konuşması kuruluşun 81 il başkanlıklarında video konferans sistemle izlendi.

FERUDUN CEVAHİROĞLU KİMDİR ?

1979 yılında memleketi Kahramanmaraş’ın merkeze bağlı Kavlaklı Kasabası’nda tarımla uğraşan, pamuk, buğday, mısır ve kırmızı biber yetiştiriciliği yapan, varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Ferudun Cevahiroğlu, Kahramanmaraş Kavlaklı İlköğretim Okulu’ndan 1990-1991 eğitim ve öğretim yılında mezun olmuştur. Ortaokul ve lise eğitimini Kahramanmaraş Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde, 1998 yılında tamamlamıştır.

Ferudun Cevahiroğlu, 1998-1999 eğitim ve öğretim döneminde yüksek öğrenim hayatına başlamıştır.

K.K.T.C. Üniversiteleri’nden Girne’de bulunan, Amerikan Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü PR. (İngilizce) bölümünde eğitim hayatına başlamış ve bu üniversitede eğitimine devam etmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu, 2015 /2016 eğitim ve öğretim döneminde, K.K.T.C. Lefkoşa’da bulunan, Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nde 2. Üniversite eğitim hayatına başlamıştır. Eğitimine halen bu üniversitede devam etmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu, İngilizce ve Arapça yabancı dillerini bilmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu, Merkezi Lefkoşa’da bulunan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bütün üniversitelerinde örgütlü olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ögrenci Birliği’nin 2003-2007 yılları arasında Genel Başkanlığını yapmıştır. Bu zaman zarfı içerisinde ve daha sonraki yıllarda, K.K.T.C. Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş, K.K.T.C. 2. Cumhurbaşkanı Sayın Mehmet Ali Talat , K.K.T.C 3. Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Derviş Eroğlu ile yakın çalışma içerisinde olmuştur.

Ferudun Cevahiroğlu, 2007 yılında Ankara’ya gelerek, 14.06.2007 tarihinde Gençlik ve Spor Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçilerek, (26 yaşında) Türkiye’de Cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en genç Konfederasyon Genel Başkanı ünvanına sahip olmuştur. Ferudun Cevahiroglu, kuruluşun 5. dönemde yapılan Olağan Genel Kurulları’nda, oyların tamamını alarak, oybirliği ile genel başkanlığa seçilmiştir ve bu görevine halen devam etmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu, 18.08.2019 tarihinde SANKON kuruluşunun Olağanüstü Genel Kurulu’nda, oybirliği ile SANKON Genel Başkanlığı’na seçilmiştir. Ferudun Cevahiroğlu, SANKON Genel Başkanı sıfatıyla, Türkiye ile Dünya Devletleri arasında, ekonomik ve ticari ilişkilere katkı sağlamak amacıyla, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin destek ve katkılarıyla, Dünya Devletleri Ankara Büyükelçilikleri uluslararası küresel güçler Arap Birliği, Afrika Birliği, Avrupa Birliği ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) işbirliği ile, 4 yıllık genel başkanlığı döneminde Ankara’da Büyükelçilikleri bulunan, toplamda Türkiye Cumhuriyeti ile 160 Dünya Devleti arasında, İş Forumu Konferansları, Ekonomik İşbirliği Toplantıları yaparak, hükümetlerin bilgisi dahilinde, Uluslararası Ekonomik ve Ticari İşbirliği Protokolleri ve Antlaşmaları imzalamıştır.

SANKON kuruluşu, Ferudun Cevahiroğlu’ nun Genel Başkanlığı döneminde, Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 ilinde ve Birleşmiş Milletler’e üye 193 Dünya Devleti’nin başkentinde temsilcilikler açarak, faaliyet göstermeye başlamıştır.

Ferudun Cevahiroğlu bekardır.

Ferudun Cevahiroğlu’nun Şirketleri:

1- Ortadoğu Prestij A.Ş. Şirketler Topluluğu, Ankara Ticaret Odasına kayıtlı, genel merkezi Ankara olup, bütün Ortadoğu coğrafyasında faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda Arap Ülkeleri, Afrika Ülkeleri, Avrasya Ülkeleri ve Asya Ülkelerine ihracat yapmaktadır. Ferudun Cevahiroğlu Yönetim Kurulu Başkanıdır.

2- Ferudun Cevahiroğlu’nun yurtdışında değişik sektörlerde ( finans, inşaat, enerji, teknoloji ve sağlık) faaliyet gösteren küresel ölçekli çok uluslu şirketlerde ortaklıkları vardır.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.