DOLAR 32,9360 % 0.11
EURO 35,4069 % 0.1
GRAM ALTIN 2.462,60 % -0,28
ÇEYREK A. 4.026,35 % -0,28
BITCOIN 61.028,84 -2.079
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 27°

Fahrettin Koca’dan önemli açıklamalar

Son Güncelleme :

29 Nisan 2021 - 2:35

/ 3.505 kez okundu.
Fahrettin Koca’dan önemli açıklamalar

Koca açıklamalarda bulundu. “Aşı tedariki önümüzdeki iki ay için güçleşiyor ancak sonrasında aşı bolluğu yaşanması bekleniyor” diyen Bakan Koca, “Biontech aşısında ara 6-8 hafta olarak uygulanmasına karar verilmiştir” ifadelerini kullandı. Koca ayrıca “İstanbul’da 5 vatandaşımızda Hindistan varyantı gözlendi. Bu varyant ilk kez görüldü ve vakalar izolasyon altında takip ediliyor” diye konuştu

Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamaden eski günlerimize dönmek kolay olmayacak” ifadesini kullandı. Bakan Koca, “Türkiye, Sputnik V aşısından 6 ay içinde 50 milyon doz almak için anlaşma imzaladı. İlk sevkiyat mayıs ayı içinde gerçekleşecek” dedi. “BioNtech aşısının iki dozu arasındaki sürenin 6-8 hafta olarak uygulanmasına karar verilmiştir.” diyen Bakan Koca, “Aşı tedariki önümüzdeki iki ay için güçleşiyor ancak sonrasında aşı bolluğu yaşanması bekleniyor” şeklinde konuştu. Koca, İstanbul’da 5 vatandaşımızda Hindistan varyantı gözlendi. Bu varyant ilk kez görüldü ve vakalar izolasyon altında takip ediliyor” ifadesini kullandı.

“AŞI PROGRAMI İLE TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIĞI ELDE ETMEDEN…”

“Tüm Dünya ile birlikte salgın boyunca ağır bedeller ödedik. Yeni bir Dünya düzenine sert ve hazırlıksız bir geçiş dönemi yaşadık. İş yapma usullerinden sevdiklerimize temas etme halimize kadar her alanda yeni bir düzene geçiş sancısı yaşadık. Sevdiklerimizi kaybettik. Sevdiklerimizi korumak için onları görmemeyi göze aldık. Bu çok yıpratıcı süreç beklenenden uzun sürdü. Ülkemizde vaka sayılarının ve kayıpların artmasını durdurmak için bir kez daha kısıtlamaları sıkılaştırdık. Umarım ödediğimiz bu bedel bu salgından tamamen kurtulmamıza fayda sağlar. Kısıtlamaların işe yaraması da tamamen hayatımızdan çıkması da onlara ne kadar uyacağımızla ilgili. Eğer bir defada bu kısıtlardan ve hastalıktan kurtulmak istiyorsak hep birlikte tedbir ve kısıtlamalara uymalıyız. Bunun ne kadar zor bir talep olduğunun farkındayım. Aşı programı ile toplumsal bağışıklığı elde etmeden eski günlerimize dönmek kolay olmayacak.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.