SON DAKİKA
hava

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gara şehitleriyle ilgili açıklama

Son Güncelleme :

15 Şubat 2021 - 15:02

/ 23.608 kez okundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gara şehitleriyle ilgili açıklama

Gara’da PKK’lı teröristlerce şehit edilen 13 vatandaşımız ile ilgili olarak “Bu kardeşlerimizi nasıl bu teröristlerin elinden kurtaracağız hep bunun hesabını yaptık, çok uğraştık.” diye konuştu.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gara şehitleriyle ilgili açıklama

GARA’DAKİ 13 ŞEHİT

Bugün sizlerle ve milletimizle ülkemizin son 40 yılına damgasını vuran terör meselesiyle ilgili geçmişten bugüne gelen ve geleceğe de uzanan bir perspektifte hasbihal etmek istiyorum. Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kartal-2 Harekatı’nda şehit olan 3 askerimiz ile, teröristler tarafından alçakça katledilen, şehit edilen 13 kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum.Bu kardeşlerimizi nasıl bu teröristlerin elinden kurtaracağız hep bunun hesabını yaptık, çok uğraştık. En son operasyonların yapıldığı gece artık bu operasyonları yapmak suretiyle kardeşlerimizi kurtaralım istedik. Gerek Savunma Bakanım, Genelkurmay Başkanım gerek MİT hep birlikte çalışmalar neticesinde adım atıldı ve ilk etapta bütün inlerine gireceğiz demiştik ya, 42 terörist bu esnada geberdi.

DETAYLARI ANLATACAKLAR

Şimdi Meclis’te bununla ilgili soruşturma önergesi vererek, detaylarını Meclis’te de gündeme getirecekler, Savunma Bakanım, grup başkanımız Naci Bey ile de bunu konuştuk. Bunların parlamentodaki temsilcilerinde de yalan bol. Savunma Bakanım, İçişleri Bakanım, Genelkurmay Başkanım detayları anlatacaklar.

ABD’YE SERT TEPKİ

Batı bundan anlar mı? İsterse anlasın, isterse anlamasın. ABD’nin açıklaması evlere şenlik. Hani siz PKK’nın yanında değildiniz? Hani siz PYD’nin yanında değildiniz? Bal gibi de yanındasınız ve arkasındasınız. Meclis’te işin gerçeğini anlatacağız.

53 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

51’i ölü, 53 terörist etkisiz hale getirildi. Ordumuzun zaman ve mekan sınırı tanımaksızın, ülkemizin ihtiyaç duyduğu her harekatı kendi imkanları ile yürütebilecek seviyeye ulaşmasıyla gurur duyuyoruz.

‘SEN DE BUNLARI ÖĞRENECEKSİN’

Terör örgütüne ait çıkan, destek veren herkesin eline masumların kanı bulaşmıştır. Parlamentodaki uzantıları ellerinde çakı bile yok diyor. Bomba var, her türlü silah var ama çakı yok. Bay Kemal bunları iyi öğren. Bu öyle sıradan değil. Kimin nerede ne yaptığını biz gayet iyi biliyoruz. Sen de bunları öğreneceksin. Bu gerçekleri iyi öğreneceksin. Bunun bedelini millet size ödetecek. Bu sözüm, demokrasi, hak, özgürlük kılıfı altında ülkemizdeki terör örgütleri ile siyasi uzantılarına sınırsız destek verenleredir. Bu sözüm terör örgütlerinin propaganda aygıtlarına dönüşen sosyal medya mecralarınadır. Hepiniz alçakça infazdan sorumlusunuz. Bu aynı terör örgütünün ilk katliamı da değildir.

‘SAYIN BIDEN LÜTFEN SEN DE BUNLARI İYİ TANI’

Sayın Biden lütfen sen de bunları iyi tanı. Bunları tanırken FETÖ’yü unutma, onu da iyi tanı. Onu da iyi tanı. Bunlar 1990’da Şırnak’ta 12’si çocuk 27 sivili, 1991’de Mardin Midyat’ta 19 sivili, 1992’de Bitlis Tatvan’da 13 sivili, 1992’de yine Bitlis’te 19 sivili alçakça öldürenlerdir. Bunlar Yasin Börü’nün, Eren Bülbül’ün, öğretmen Aybüke Yalçın’ın katilleridir.

‘BU KATLİAMDAN SONRA TÜRKİYE’NİN HAREKATLARINI SORGULAYAMAZLAR’

Teröristler, güvendikleri dağlara birer birer kar yağdığını bilmelidir. Gara’da yaşanan bu katliamdan sonra artık hiçbir ülke, kuruluş, yapı ve kişi, Türkiye’nin Irak ve Suriye harekatlarını sorgulayamaz. Irak’taki bölgesel ve merkezi yönetimle terör örgütünü tamamen bitirme noktasında mutabıkız.

‘TERÖRİSTLER İÇİN HİÇBİR YER ARTIK GÜVENLİ DEĞİLDİR’

Parasını veren herkesin kullandığı kiralık katil sürüsüne dönüşen PKK’nın son mensubunu etkisiz hale getirene kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Bir gece ansızın her yerde teröristlerin tepesine binebilecek güce, imkana ve kararlılığa sahibiz. Teröristler için ne Kandil ne Sincar ne de Suriye’de bulundukları hiçbir yer artık güvenli değildir.

‘GELİN BU KİRALIK KATİLLER ORDUSUNDAN BİR AN ÖNCE KURTULUN’

Terör örgütü PKK’nın içindeki kandırılmış tüm gençlere sesleniyorum, gelin bu kiralık katiller ordusundan bir an önce kurtulun.Türkiye Cumhuriyeti Devleti, samimi pişmanlık göstererek kendisine gelen her vatandaşına şefkatle muamele etmektedir.

RİZE-ARTVİN HAVALİMANI AÇIKLAMASI

Buradan bir müjde daha verelim. Rize-Artvin Havalimanı, Adil Bey ne zaman bitiriyoruz? Aralık 2021’de Ulaştırma Bakanım diyor ki, Rize-Artvin Havalimanı’nı bitiriyoruz. Buradan havalimanı 15-20 dakika. Aynı şekilde Artvin. Oranın da gözetleme kulesi aynen merkezdeki gibi bir çay bardağı olacak. Terminal binası da muhteşem. Adı önemli değil, önemli olan iş. KAYNAK: MYNET

H

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.