DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
GRAM ALTIN 2.032,57 % 0,77
ÇEYREK A. 3.323,25 % 0,77
BITCOIN 1.605.433 -0.34
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ankara’da gazilere yapılan saldırıya sert tepki

Ankara’da gazilere yapılan saldırıya sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Son Güncelleme :

09 Kasım 2017 - 21:50

/ 75 kez okundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ankara’da gazilere yapılan saldırıya sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe’de 41. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu.  Erdoğan, mahalle kavramını yeniden tarif edilerek alt ve üst sınırların belirlenmesi gerektiğini dile getirdi.  Ankara’da gazilere yapılan saldırıyı sert dille eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:  “Muhtarlar seçilerek gelir, atanarak değil. Ülkemizde demokrasi işte bu seçimlerle boy vermeye başlamıştır.Yeni yönetim sistemimizde muhtarlarımızın yine çok önemli görev üstleneceklerine inanıyorum.

Bu süreçte ülkemizin yaşadığı gelişmelere, şehirlerimizdeki yerleşim  birimlerimizde meydana gelen değişimlere uygun şekilde mahalle kavramını da  yeniden tarif etmemiz gerekiyor. Öyle 20 nüfuslu, 50 nüfuslu,100 nüfuslu  muhtarlıklar bizim hayalimizdeki hizmet birimleri olarak görev yapamaz. Belki  mahallelerin teşkili için bir alt ve üst nüfus sınırı getirilebilir, bunu  yapmamız lazım. Maliyetleri artırıyoruz, 50 nüfuslu muhtarlık maliyeti artırır,  100 artırır, öyle mi? Bizim nüfus itibarıyla sınırı yükseltip ve buralarda  muhtarın da hizmet verirken hem gücünü artırmak hem de oradaki hizmette kaliteyi  artırmasına imkan hazırlamamız lazım. Böylece kimi yerlerde olduğu gibi  muhtarlıklarımızı sadece bir mühürden ibaret yerler olmaktan çıkartıp etkin ve  işlevsel yönetim birimlerine dönüştürebiliriz

Verdiğimiz mücadelede karşımıza kimin çıkacağını bilmez olduk. Yeri geldi darbeci, cuntacı, yeri geldi vesayet, yeri geldi silahlı terörist, yeri geldi ekonomik tetikçiler. Amaç bu ülkeye ve bu millete diz çöktürtmekti. Hırsız içeriden olunca, kapı kilit tutmaz. Bu alçak işgal girişiminde kullanılan kuklalar maalesef içeriden. Devletin namuslarını emanet ettiği silahlarını millete çeviren bu hainler Türkiye’yi teslim alacaklarını sandılar. Yıllardır ülkemize yönelik adı konmamış işgal teşebbüslerini terörle mücadele adı altında takip eden milletimiz için bu ihanet bardağı taşıran son damla oldu. Ben bu milletle iftihar ediyorum. Bir evladı olmakla gurur duyuyorum. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşları’nda gördüğümüz ruhun o gece tüm Türkiye’yi sardığına şahit olduk. Vatandaşlarımızın kahramanlığını anlatmaya kelimeler kifayet etmez.

15 Temmuz gecesi tüm Türkiye kendilerine dökülün caddeler dediğimiz zaman hiç tereddüt etmedi. Genci yaşlısı hep beraber meydanlara döküldüler. Onlarla meydanlarda buluştuk. F-16’lar yukarıdan bomba yağdırıyordu. Tanklar benim halkımın üzerine geliyordu ama halkım bunların hiçbirinden yılmadı, kaçmadı. 250 şehidimiz oldu, 2193 gazimiz oldu ama onlar geri adım atmadılar. Üzerine üzerine gittiler. Onlar biliyorlardı ki, “Biz şehadete gidiyoruz”. Ne mutlu bu millete. Ertesi gün akşam olmadan bu ihanet girişimi bastırıldı.

FETÖ denilen alçağın arkasından giden kulları neredeler. Bir kısmı cezaevinde bir kısmı yurt dışına kaçtı ama Pensilvanya’daki oradan ayrılamıyor. Amerika’ya sığındı. 400 dönümlük arazide adeta köleleri ile beraber yaşıyor. Er veya geç, hak yerini bulacaktır. Çok mazlumun ahını aldın. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bu çıkacak. Seninle beraber olanlar da bu zulmün hesabını verecekler. Bunların da izini inine kadar sürmeye devam edeceğiz. Ülkemize diz çöktürmek için başlatılan bir saldırı ülkemizi şaha kaldıran bir direnişe vesile oldu. Böyle bir milletin evladı olmak bir ihtifar meselesidir. 15 Temmuz’da hayatlarını kaybeden şehilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

BİLSEN NE OLUR, BİLMESEN NE OLUR

Teröristler raf ömürlerini tamamlayınca hemen çöpe atılırlar. FETÖ’nün durumu da aynıdır. Onun da kimin sarf malzemesi olduğunu ben açıklamayacağım. Benim milletim onların kimin sarf malzemesi olduğunu bilirler. Darbe girişiminden çok önce bu yapı için tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet teşhisinde bulunmuştuk. Meydanlarda hep söyledim, çocuklarınızı bunların okullarından alın. Bankalarında paralarınız varsa alın. Sanki biz bunları dememişiz gibi arabasını satıp bankaya yatıran, evini satıp o bankaya yatıranlar var. Bunca zaman bunları söyledik. Bilsen ne olur bilmesen ne olur artık. Çağrımıza uyarak örgütle iltisakını kesenler hayatlarını sıkıntısız sürdürüyor. FETÖ ile hareket edenler bunun hesabını vermek durumundadır. Bazıları ısrarla bunu bizim şahsi hesaplaşmamız gibi gösteriyor. 15 Temmuz başarılı olsaydı ve Türkiye FETÖ’nün eline geçseydi halimiz nice olurdu?

ŞİMDİLİK TELEVİZYONDA PAYLAŞMIYORUZ AMA…

O gece (15 Temmuz) sevincinden çığlık çığlığa birbirlerini arayanları biz biliyoruz ama biz bunları şimdilik televizyonlarda paylaşmıyoruz ama uluslararası toplantılarda biz bunları birileri ile özel paylaşıyoruz. Kimse kimseyi aldatmasın. Biz kimin ne olduğun gayet iyi biliriz .Türkiye’de de bundan sonra çeşitli ülkelerin bazı insanlarının burada rahatlıkla cirit atmasına fırsat vermeyeceğiz. Ne gerekiyorsa onu da yapacağız. Gerçekler bu kadar açıkken biz nasıl ülkemizin bekasını tehdit eden saldırılara karşı sessiz kalabilirdik.

BU ÜLKEDE DİKTATÖR OLSAYDI, ADAMI ALIP GÖTÜRÜRLERDİ

MHP’nin hayati konularda yanımızda yer almasını takdir ve memnuniyetle karşılıyorum. Ana muhalefet partisinin FETÖ’den PKK’ya tüm terör örgütlerinin borazanlığını yapan tavrı karşısında da üzüntülerimi ifade etmek isterim. Ben bu zihniyeti halkıma özellikle havale ediyorum. Bu ülkede bir diktatör olsaydı sen ne Tekirdağ’da öyle konuşabilirdin, adamı alıp götürürlerdi. Ne senin genel başkanın ne sen öyle konuşabilirdin. Faşist bir sistemin içinde bunlar yok.  2019’da mart ve kasım seçimlerinde halkım bunlara gereken dersi gerektiği şekilde verecektir. FETÖ yapılanması konusunda ağızlarına geleni söyleyenler bugün FETÖ’nün en büyük yol arkadaşı kesildi. Onlar 17-25 Aralık’a kadar FETÖ’yü dini yapı sanıyorlar karşı çıkıyorlar, gördüler ki FETÖ’nün dinle, ezanla, bayrakla ilişkisi yok, o zaman 180 derece çark ettiler. Hemen gidip gazetesine, televizyonuna sahip çıktılar. 15 Temmuz’dan beri FETÖ’nün kendini ibra etmek için hangi argüman hangi söz, iftira, senaryo varsa onu anlatıyorlar.

ÇARKÇI YA YİNE ÇARK ETTİ

En son 15 Temmuz’a kontrollü darbe, tiyatro diyecek kadar alçaldılar. Madem kontrollü darbeydi niye o zaman Yeşilköy’de oturuverdin? Tankın oradan gitmesini niye bekledin? Belediye başkanının kahvesini niye yudumladın? Kontrollü darbe varsa onun artistlerinden biri sensin. Darbe olduğu zaman tankın üzerine ilk sen çıkardın hani? Sana kaçmak yakışır, sen çıkamazsın. Kürekçibaşı olmak başka şey, yürek sahibi olmak başka şey. 7 Ağustos’a önce gelmeyeceğini bildirsi sonra baskı yapınca Yenikapı Meydanı’na geldi. Yenikapı’dan sonra o gün bir başka konuştu ardından hemen çarkçı ya yine çark etti.

ALLAH ŞAŞIRTMASIN

Milletimizin değerleri ile bağları öylesine kopmuştu ki, CHP’li ilçe belediyesi mahalle komiteleri için yapılacak seçimde 5’te 1 oranda eşcinsel kotası koyabiliyor. Allah şaşırtmasın, şu hale bak ya. Böyle nereye savrulacağı belli olmuyor. Biz bu partinin hangi söylediğini dikkate alamım. Konuşmaya değer bulalım. Milletimizin değerlerine savaş açanlarla işimiz olmaz.

Berlin’in caddelerinde dolaşıyorlar, Paris’te Brüksel’de oralarda dolaşıyorlar. Devletin binalarına bölücü örgütün başının posterlerini asıyorlar. Bunlar birbirleri ile danışıklı dövüş içindeler. Hepsi hikaye. Biz bunların kim olduğunu gayet iyi biliyoruz. Gerektiğini de gerektiği gibi yapacağız. Kimin hangi devletten yana olduğu belli. Neredesiniz? Bu devletten nasibini alamayanlar da orada.

“ŞEHİR MAGANDALARI,TERÖRİSTLER”

Ankara’da gazilerimize yapılan saldırı ile ilgili üzüntülerimi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Ülkesinin ve milletinin özgürlüğü için gözünü kırpmadan ölümün üzerine giden bu insanları başımızın üzerinde taşısak yeridir. Gazisine saldıran bu şehir magandaları, bu teröristler bu zihniyetin bu ülkede nasıl barınabildiğini, başımızı ellerimizin arasına alıp düşünmemiz sorgulamamız lazım. Demek ki bir yerlerde eksiğimiz, hatta yanlışımız var. Ankara’daki olayın failleri hakkında gereken işlemler yapılacak, hakettikleri cezayı da en ideal şekilde alacaklardır. Biz çocuklarımıza bu bilinci aşılamazsak benzer ayıpların önüne geçemeyiz. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi ifade etmek istiyorum. Bir daha benzer hadiselerin tekerrür etmemesi için elimden gelen her şeyi yapacağımı belirtmek istiyorum.

Ankara’da gazi Jandarma Astsubay Çavuş Muzaffer Oktay ve gazi Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Kızılkaş ve aileleri trafikte çıkan ’yol verme’ tartışmasında diğer araçtaki 6 kişinin saldırısına uğradı. Güziler ve yakınları şehir magandaları tarafından öldüresiye dövüldü. 1’i çocuk, 6 kişi hastanede tedaviye alınırken, olay anı da güvenlik kameralarına yansıdı. 6 kişi gözaltına alındı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden ikisi tutuklanıd, 4’ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Trafik magandaları 2’si gazi 6 kişilik aileyi öldüresiye dövdü

 

 

KAYNAK:MİLLİYET

EDİTÖR:ABDULLAH YİĞİT

 

 

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.