DOLAR 23,4551 % 1.22
EURO 25,1390 % 0.14
GRAM ALTIN 1.474,24 % 0,90
ÇEYREK A. 2.410,38 % 0,90
BITCOIN 626.858 1.083
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 19°
Deprem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kurla, manipülasyonlarla bizi vuramazsınız

Son Güncelleme :

27 Mayıs 2018 - 18:07

/ 2.298 kez okundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kurla, manipülasyonlarla bizi vuramazsınız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çıkmış birileri yok kurmuş, şuymuş, buymuş… Geçin o işleri. Kurla, bu manipülasyonlarla bizi vuramazsınız” dedi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Isparta mitinginde konuştu.

Erdoğan, mitinglerde kullandığı tırın içerisinde yer alan haritada vatandaşlara hitap edeceği Isparta’nın üzerini raptiye ile işaretledi.

Erdoğan mitingde yaptığı konuşmasına, “Yiğidi gül ağlatır, gam öldürür” şiirinin dizelerini okuyarak başladı. Isparta’ya ayak bastığı andan itibaren yol boyunca yoğun ilgiyle karşılaştığını anlatan Erdoğan, miting alandaki kalabalık için Ispartalılara teşekkür etti.

Erdoğan, meydanda hükümetine ve geleceğine sahip çıkan, 24 Haziran’da “Vakit Türkiye vakti” diye haykıran bir Isparta gördüğünü belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ispartalılardan 24 Haziran’da irade, erdem ve cesaretle Türkiye’yi şahlandırmalarını, cumhurbaşkanlığı için kendisini, Mecliste de AK Parti’yi desteklemelerini istedi.

Seçime kadarki 27 günü en güzel şekilde değerlendirerek Isparta’da zafer sancağının dalgalandırılacağını vurgulayan Erdoğan, gençlerin, kadınların kapı kapı dolaşmaları ve bildiklerini anlatmaları gerektiğini ifade etti.

“İlk günkü gibi heyecanlıyız”

Erdoğan, 24 Haziran akşamı Türkiye’nin önünde açılan yeni ufukları beraber kutlayacaklarını söyledi.

Allah’ın takdiri ve milletin teveccühü ile 16 yıldır Türkiye’ye hizmet ettiklerine işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Tüm 16 yıldır gece gündüz demeden Türkiye’nin kalkınması, milletimizin refahı için gayret gösteriyoruz. Isparta’mız gelişsin, güçlensin, tarımda, eğitimde, sağlıkta, turizmde hak ettiği konuma gelsin diye, 2002 Kasım’ından beri aralıksız ter döküyoruz. Bugüne kadar asla çalışmaktan yorulmadık. Unutmayın, aşk ile koşan yorulmaz.

TRT Haber Canlı
@trthabercanli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugüne kadar asla çalışmaktan yorulmadık. Unutmayın, aşk ile koşan yorulmaz.http://www.trthaber.com/haber/gundem/cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-konusuyor-367338.html …

15:40 – 27 May 2018
51
TRT Haber Canlı adlı kişinin diğer Tweetlerini gör
Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

Her karış toprağı mübarek şehit kanlarıyla sulanmış bu güzel vatana hizmet etmekten hiçbir zaman yüksünmedik. Makamların, mevkilerin, koltukların bizi hedefimizden saptırmasına, yolumuzdan alıkoymasına asla fırsat vermedik. 16 yıl önce iktidara gelirken nasıl heyecanlıysak bugün de inanın bu meydanda ilk günkü gibi heyecanlıyız.”

Erdoğan, 81 milyonun her ferdine ayrım yapmadan hizmet götürdüklerine değinerek, Türkiye’nin 16 yılda pek çok rekora imza attığını vurguladı.

“Bu iş yürek işi, bu iş kürekle olmaz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ulaşımda, yatırımlarda, ekonomide, savunma sanayisinde, sağlıkta Cumhuriyet tarihinin en büyük hamlelerinin gerçekleştirildiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Bölücü örgütünden FETÖ’süne, içeriden ve dışarıdan gelen onca saldırıya rağmen birlik, beraberlik, kardeşlikten asla taviz vermedik. Türkiye bu başarılarıyla dosta güven aşılarken elbette hasımlarının yüreklerine korku saldı. Afrin’de şu an itibarıyla teröristlerden 4 bin 480’ini etkisiz hale getirdik. Güvenlik güçlerimiz Mehmet’imizin kanını yerde bırakmadı.

TRT Haber Canlı
@trthabercanli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu an itibarıyla Afrin’de 4480, Kuzey Irak’ta 419, yurt içinde 405 terörist etkisiz hale getirildi.http://www.trthaber.com/haber/gundem/cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-konusuyor-367338.html …

15:44 – 27 May 2018
56
21 kişi bunun hakkında konuşuyor
Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

Kuzey Irak’ta PKK’lı 419 teröristi etkisiz hale getirdik. Yurt içinde 405 teröristi etkisiz hale getirdik. Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te, Bestler Deresi’nde… Nerede terörist varsa Mehmetçiğimiz, güvenlik korucularımız orada. Çünkü bu ülkenin refahını, huzurunu, güvenliğini kimse Allah’ın izniyle bozamayacak. Ama dirayeti olan bir iktidar olursa. Çıraklarla bu iş olmaz.

“Hamdolsun, verdikçe zenginleşiyoruz”

Dünyanın farklı köşelerinde, Türkiye’nin kardeşlerinin, dost ve akrabalarının, Türkiye’nin başarılarıyla gurur duyduğunu belirten Erdoğan, Türkiye’nin dost elinin sıcaklığını bilen, yaşayan herkesin Türkiye’nin selameti için dua ettiğini söyledi.

Dünyada, fakir, garip gureba ülkelere elini uzatan birinci ülkenin Türkiye olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Amerika birinci gözüküyor ama gayrisafi milli hasılaya göre bir numara Türkiye. Hamdolsun, verdikçe zenginleşiyoruz.” ifadesini kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin şu anda büyümede yüzde 7,4 ile dünyada bir numara olduğunu belirterek, “Çıkmış birileri yok kurmuş, şuymuş, buymuş… Geçin o işleri. Kurla, murla bizi vuramazsınız, bu manipülasyonlarla bizi vuramazsınız. Bak çıkmış birisi de diyor ki, ‘Biz Kanal İstanbul’u yaptırmayacağız, öbürü, ‘Biz yatırımları durduracağız. Senin bütçen boş’ diyor. Sen anlamazsın ki bu işten. Ekonomi bizim işimiz.” diye konuştu.

TRT Haber Canlı
@trthabercanli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu anda büyümede 7,4’le dünyada bir numarayız. Çıkmış birileri kurmuş, şuymuş, buymuş… Geçin o işleri. Kurla bizi vuramazsınız.http://www.trthaber.com/haber/gundem/cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-konusuyor-367338.html …

15:50 – 27 May 2018
58
20 kişi bunun hakkında konuşuyor
Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

“Yatırımlarımıza devam edeceğiz”

Göreve geldiklerinden bu yana yatırımları çeşitlendirerek hayata geçirdiklerini, 25 havalimanı varken, buna 29 tane daha eklediklerini anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bunlara kalsa bunlar havalimanı falan yapmazdı. Geldiğimizde doğru dürüst bölünmüş yol yoktu, bu yolları yaptık. Bütün bunlarla beraber duracak mıyız? Bunlar ne derse desin yatırımlarımıza devam edeceğiz. Diyor ki, ‘Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yapmış, ben de gelirim dördüncüyü yaparım.’ Senin ne haddine.

Bir taraftan ‘Şunu yaptırmam, bunu yaptırmam’ diyeceksin, bir taraftan ‘Ben de dördüncüyü yaptırırım.’ diyor. Neyle, nasıl yaptıracaksın? ‘Milli bütçede paran yok’ diyorsun. Biz her şeyin bütçedeki parayla yapılmayacağını bilen bir iktidarız ve bunu da gerçekleştirdik, dünyaya da bunun örneği olduk.

Biz geldiğimizde G-20’de miydik? Şu anda Türkiye G-20’de ve orada bunlar tartışılıyor, konuşuluyor. Bunları dünyaya anlatıyoruz. Ama bunların işi değil bu. Bu iş vergi memuruyla olmaz, ekonomiyi yönetecek, sevki idare kabiliyeti olanlarla olur. Afrika’dan Suriye’ye, Balkanlardan Orta Asya’ya yüz milyonlarca kardeşimiz ülkemizin başarılarını, projelerini, yatırımlarını kendi başarıları olarak değerlendiriyor.”

“Ispartalıya şehir hastanesinde hayat nasıl diye bir sor”

Isparta’daki şehir hastanesinden hizmet alanlara hastanenin nasıl olduğunu soran Erdoğan, “Çıkmış birisi, ‘Cebinde paran var mı?’ Ispartalıya sor, şehir hastanesinde hayat nasıl diye bir sor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir hastaneleriyle dünyaya nizam verdiklerini, örnek olduklarına işaret ederek, “Gel, örnek gör. Pırıl pırıl, hijyeniyle, her şeyiyle. Ey Bay Kemal, sen SSK’nın Genel Müdürü olduğun zaman o hastanelerin hali neydi be, gel de hastane gör, hastane.” şeklinde seslendi.

“24 Haziran bunlara haddini bildirme günü olacaktır”

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, baba-oğul gibi zıtlaştıklarını belirten Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bir ara ne diyordu, o zaman adaydı, daha seçilmemişti, ‘Bir girdin kaybettin, iki girdin kaybettin, üç girdin kaybettin, dört, beş girdin kaybettin.’ Öyle mi, ama şimdi enteresan, tamam o güzel de şimdi ne diyor böyle bir görevlendirme yaparken, ‘Gel bakalım Muharrem’ diyor. Bakın ne hale geldiler. İşte 24 Haziran bunlara haddini bildirme günü olacaktır.”

“Yeni Havalimanı 29 Ekim’de açılacak”

Erdoğan, Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni yaptıklarını hatırlatarak, şimdi de İstanbul’a dünyanın en büyük havalimanını inşa ettiklerini bunun da 29 Ekim’de açılışının yapılacağını bildirdi. Erdoğan, yeni havalimanının ilk etapta 90 milyon olacak kapasitesinin, 2023’te 150 milyona çıkacağını vurgulayarak, “Biz buyuz. Çünkü Türk milletine bu yakışır.” dedi.

TRT Haber Canlı
@trthabercanli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fatih İstanbul’u fethederken kadırgaları karadan Haliç’e indirdi. Biz de dedik ki torunları olarak bir şey yapmamız lazım. Denizin altından Anadolu’yu Avrupa Yakası’na Marmaray’la bağladık. Yahu adamlar buna karşı çıktı.http://www.trthaber.com/haber/gundem/cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-konusuyor-367338.html …

15:56 – 27 May 2018
108
46 kişi bunun hakkında konuşuyor
Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

“Yapmak yerine yapılanları yıkmaktan bahsediliyor”

Erdoğan, muhalefet cephesinde farklı yellerin estiğini, ülke yönetimine talip olanların Türkiye’nin yatırımlarını önemsiz göstermek için çabaladığını belirtti.

Seçim vaadi olarak çok daha iyisini yapmak yerine yapılanları yıkmaktan, engellemekten, kapatmaktan bahsedildiğine dikkati çeken Erdoğan, “Zaten hayatınız boyunca böyle geldiniz. Millete ufuk çizmek yerine Türkiye’nin ufkunu açan projeleri durdurmaktan söz ediyorlar. Ülkemize vizyon kazandırmak yerine tüm dünyada ses getiren projelere dil uzatıyorlar.” diye konuştu.

“Dünyanın hangi ülkesinde hızlı trene karşı çıkan bir muhalefet var?”

“Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmazmış” sözünü hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:

“Bunların da bu ülkede bir dikili ağaçları dahi olmadığı için yıkmayı, durdurmayı, siyaset yapmak zannediyorlar. Böyle köhne bir siyaset anlayışı olabilir mi? Dünyanın hangi ülkesinde hızlı trene karşı çıkan bir muhalefet var? Bunlar hızlı trene karşı? Kafayı Türkiye’nin prestij projelerine takan bir muhalefete bu ülke emanet edilir mi?

Seçim vaadi olarak yenilerini yapmak yerine durdurmaktan, yıkmaktan, atmaktan bahseden bir muhalefete Türkiye’nin direksiyonu teslim edilir mi? Daha şimdiden FETÖ’yü iade etmemek için ipe un serenlerin avukatlığına soyunan birisinden FETÖ ile mücadele etmesi beklenir mi? Telefonda kulağına fısıldanan her şeyi doğru sanan birine dış politika emanet edilir mi?

Bu ülkede sağlık hizmetinin doğum öncesinden ölüme kadar zaten ücretsiz olduğundan dahi habersiz birine sağlık teslim edilir mi? Bunları biz zaten ücretsiz yaptırıyoruz. Elbette edilmez. Hedefi, vizyonu, iddiası olmayanlara hiçbir şey emanet edilmez. Kargadan başka kuş, yıkmaktan başka bir iş bileyen muhalefete bu ülkenin yönetimi asla verilmez.”

“Bu çapsız muhalefet anlayışıyla da büyük ve güçlü Türkiye inşa edilmez”

Ispartalıların “Çalı çırpıyla ev yapılmaz” sözünü anımsatan Erdoğan, “Bu çapsız muhalefet anlayışıyla da büyük ve güçlü Türkiye inşa edilmez.” dedi.

Alandakilere seçimde “Güçlü meclis, hükümet, Türkiye için mührü AK Parti’ye vuruyor muyuz? 2023 hedefleri için vakit birlik vakti diyor muyuz? 2053 ve 2071 vizyonları için vakit Türkiye vakti diyor muyuz? Kardeşliğimiz için vakit Isparta vakti diyor muyuz” diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, aldığı “Evet” yanıtına, “Sizlere de bu yakışır.” karşılığını verdi.

AK Parti’nin hizmet, proje, yatırım, eser siyaseti yaptığını dile getiren Erdoğan, millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldiklerini, 16 senedir de bunu yaptıklarını söyledi.

TRT Haber Canlı
@trthabercanli
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta mitinginde konuşma yaparken sahneye çıkan bir minik hayranından “seçimlerde çalışma” sözü aldı.http://www.trthaber.com/haber/gundem/cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-konusuyor-367338.html …

16:03 – 27 May 2018
13
TRT Haber Canlı adlı kişinin diğer Tweetlerini gör
Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

Türkiye’yi asırlardır hayalini kurduğu hedeflere kavuşturmaya yönelik siyaset yaptıklarını ifade eden Erdoğan, platforma gelen küçük bir kızı sevdi, ona oyuncak hediye etti.

“Birileri laf, biz iş. Farkımız bu”

Erdoğan, yıkmaktan değil yeni eserler kazandırmaktan, el birliği içinde Türkiye’yi şaha kaldırmaktan bahsettiklerini belirterek, Ziya Paşa’nın “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde” ifadelerini hatırlattı.

En büyük referanslarının yaptıkları hizmetler ve eserler olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 senede Isparta’ya da önemli eserler kazandırdıklarını bildirdi. AK Parti iktidarları döneminde Isparta’ya yapılan yatırımlara dikkati çeken Erdoğan, “Birileri laf, biz iş. Farkımız bu.” dedi.

Erdoğan, İstanbul belediye başkanlığı dönemini “çıraklık ve kalfalık”, başbakanlık dönemini “ustalık”, cumhurbaşkanlığını “ustalıkta irtifa kazandığı” dönem olarak nitelendirerek, “Türkiye bugün dünyaya örnek olduysa işte böyle oldu.” diye konuştu.

“Muhalefet şehir hastanelerinden de şikayet ediyor”

Ortak akılla, “Ben değil biz” diyerek çalıştıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, alandakilerin “Dik dur eğilme, bu millet seninle” sloganlarına, “Hiç endişeniz olmasın, biz beşer planında kul önünde eğilmedik, sadece ve sadece Rabb’imizin huzurunda rüku ve secdede eğildik. Bundan sonra da böyle.” karşılığını verdi.

Eğitim alanında Isparta’ya bin 107 yeni derslik kazandırdıklarını, okulların altyapısını yenilediklerini, 7 bin kişilik yükseköğrenim yurdu açtıklarını anlatan Erdoğan, bu sene 4 bin kişilik bir yurdun daha açılacağını, birkaç sene içinde bunlara 3 bin 550 kişilik kapasite daha ekleneceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin sağlıktaki en önemli projelerinden biri olarak nitelendirdiği şehir hastanelerinden birinin 14 ay önce Isparta’da açıldığını, 780 yataklı hastanenin 5 yıldızlı otel konforunda hizmet sunduğunu belirterek, “Bunlara fırsat kalsa şehir hastanelerini yıkarlar. Böyle bir şey yapmaya kalksalar siz ne yaparsınız? Bunlara haddini bildirirsiniz değil mi?” diye sordu.

Alandakilerin “Evet” yanıtı üzerine Erdoğan, şöyle devam etti:

“Hastanemizden bugüne kadar yaklaşık 1 milyon 200 bin insanımız faydalandı, 3 binin üzerinde bebek dünyaya gözlerini şehir hastanesinde açtı. Gerçekleştirilen 45 bin cerrahi müdahaleyle vatandaşlarımız Allah’a hamd olsun şifa buldu. Bizim muhalefet şehir hastanelerinden de şikayet ediyor.

Onlara tavsiyem, Bay Kemal’in SSK Genel Müdürü olduğu dönemdeki hastaneleri şöyle bir daha inceleyin bakalım. Vatandaşlarımızın dünyada en iyi, en konforlu sağlık hizmetini almasından muhalefetin adayları rahatsız oluyor. İnşallah ölümüzdeki dönemde açacağımız 27 yeni şehir hastanesiyle bunlara rahatsızlık vermeyi sürdüreceğiz.”

“Isparta’ya 17 sağlık tesisi kazandırdık”

Erdoğan, Isparta’ya, altısı hastaneden oluşan 17 sağlık tesisi kazandırdıklarını belirterek, TOKİ vasıtasıyla ilde 4 bin 369 konut projesi başlattıklarını anımsattı.

Isparta’ya 2002’ye kadar sadece 92 kilometre bölünmüş yol yapılmışken AK Parti’nin 107 kilometre ilaveyle mesafeyi 199 kilometreye çıkarttığını vurgulayan Erdoğan, Isparta ile Antalya arasını 10 kilometre kısaltacak Dereboğazı-Antalya yolunun gelecek yıl tamamlanacağını belirtti.

Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar-Isparta-Burdur-Antalya hızlı tren hattının proje çalışmalarının sürdüğünü aktaran Erdoğan, Süleyman Demirel Havalimanı’nın modernize edildiğini ve yolcu trafiğinin arttığını ifade etti.

“Yıkım ittifakının projelerimizi sabote etmesine izin vermeyeceğiz”

Erdoğan, 2003’ten bu yana Isparta’da 15 baraj ve 6 göleti inşa edildiğini ve vatandaşın yüzünün güldüğünü belirterek, şöyle devam etti:

“Isparta’da tarımı geliştirecek 13 baraj daha inşa ediyoruz. Son 16 yıldaki projelerimizde Isparta’da 389 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. 13 ayrı sulama tesisinin de yapım çalışmaları devam ediyor. Isparta’da küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapan çiftçilerimizi yüzde 50 oranında hibeyle destekliyoruz. Verimli ovalarımızı SİT alanı olarak koruma altına alıyoruz. Bu ovalarda çivi bile çakılmayacak, sadece tarımsal üretim yapılacak. İnşallah önümüzdeki dönemde sizlerin desteğiyle bu hizmet kervanını çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam ettireceğiz. Yıkım ittifakının bizi engellemesine, projelerimizi sabote etmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz.”

“Kasası boş Merkez Bankası istemezsiniz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin geride kalan 16 yılda tam 12 seçim yaşadığını anımsatarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Milletimizden 12 defa destek talep ettik. Hamdolsun milletimiz hiçbirinde bizi mahcup etmedi. Ben inanıyorum, 24 Haziran’da da benim aziz milletim, sevgili milletim bizi mahcup etmeyecek. Tüm seçimlerde artan oy oranlarıyla şahsımıza ve partimize sahip çıktı. Şimdi yepyeni bir döneme hazırlanıyoruz. Bu dönem Türkiye’nin şahlanış dönemidir.

Bu dönem Türkiye’nin hedefleriyle buluşma dönemdir. İnşallah 24 Haziran ile ülkemizi 2023 hedeflerine kavuşturacak, 2053 ve 2071 vizyonuna taşıyacak yeni bir kulvara giriyoruz. 24 Haziran seçimleri ülke tarihimizin en önemli seçimidir. Ya 16 yıllık kazanımlarımızı çok daha yukarılara taşıyacağız ya da yıkım ittifakının bunları heba etmesine fırsat vereceğiz.

Ya evlatlarımıza çok daha müreffeh bir ülke bırakacağız ya da IMF kapılarında para dilenen eski Türkiye’ye döneceğiz. Biliyorum, siz buna müsaade etmezsiniz. Kasası boş Merkez Bankası istemezsiniz.”

Isparta’nın bugüne kadar olduğu gibi yine kalkınmadan, demokrasinden yana tavır alacağına inandığını vurgulayan Erdoğan, “AK Parti’yi asla yalnız bırakmayan Isparta’nın 24 Haziran seçimlerinde de bir kez daha ‘Durmak yok yola devam’ diyeceğini düşünüyorum. Hiçbir Ispartalı kardeşimin Türkiye’nin sendelemesi için tepesinde uçuşan akbabalara bekledikleri fırsatı vermeyeceğine inanıyorum.” dedi.

Kaynak: AA

Kaynak: TRT HABER
EDİTÖR :ABDULLAH YİĞİT

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.