DOLAR 32,4618 % 0.02
EURO 34,8141 % 0.13
GRAM ALTIN 2.479,36 % 0,69
ÇEYREK A. 4.053,75 % 0,69
BITCOIN 2.019.963 -3.908
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 19°

Bahçeli’nin anayasa önerisiyle ilgili ilk açıklama

Son Güncelleme :

04 Mayıs 2021 - 17:15

/ 2.404 kez okundu.
Bahçeli’nin anayasa önerisiyle ilgili ilk açıklama

Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıkladığı 100 maddelik yeni anayasa önerisiyle ilgili konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Metni görmedik ama Anayasa Mahkemesini kapatacak galiba. Belki Yargıtay’ı da kaldırır. Atama yapmadığın, karar vermediğiniz ne kaldı. Parti Kapatma ve kurma yetkisi de Erdoğan’a verilmiş her halde o 100 maddenin içinde o da var.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeniçağ TV’de gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. MHP’nin yeni anayasa öneresi için “Metni görmedik ama Anayasa Mahkemesini kaldıracak galiba. Belki Yargıtay’ı da kaldırır. Zaten kararı Saray veriyor” diyen Kılıçdaroğlu, “Devlet genelgelerle yönetilmeye başlandı” ifadelerini kullandı.

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Türkiye öyle bir sürecin içinden geçiyor ki en büyük tahribat devletin yapısında oldu. Devletin kurumlarına vatandaş güvenmemeye başladı. TÜİK rakam açıklıyor, pazardaki rakamla açıklanan farklı. Hayatın acımasızlığı ile karşılaşan vatandaş ama TÜİK “Sen ona bakma diyor.” Saray’ın bakışından emeklinin hiç enflasyonu yok. Erdoğan “Emekli en iyi dönemini yaşıyor” demişti.

“DEVLET GENELGELERLE YÖNETİLİYOR

Devletin kurumları güvenilmez hale geldi. Yargı’ya kimse güvenmiyor. Parlamentoya güveniyor musunuz? Ne yapılıyor Saray’dan bir talimat geliyor, AKP ve MHP milletvekilleri el kaldırıp indiriyor. Kanun çıkarmayı bile unuttular. Bir gecede Çek Kanunu’nu geçirdiler. Şurada hata var diyorsun. Olmaz talimat geldi diyorlar. Sonra bir bakıyorlar hata var. Yasayı genelgeyle düzeltiyorlar. Devlet genelgelerle yönetilmeye başlandı.

“AYM’YE HÜLLE İLE ÜYE TAYİN EDİLDİ”

En üst yargı dediğiniz Anayasa Mahkemesi’ne hülle ile üye tayin ederseniz oraya kimse güvenmez. Yıldırım hızıyla oraya gidenler nasıl karar verecekler. Hukuki değil, vicdani değil, “Erdoğan bunu istiyor ben de ona göre karar vereyim” diyecek.

MHP LİDERİNİN YENİ ANAYASA AÇIKLAMASI

Metni görmedik ama Anayasa Mahkemesini kapatacak galiba. Belki Yargıtay’ı da kaldırır. Zaten kararı Saray veriyor. Ne diyor Sayın Bahçeli, “Tek kişilik hükümet yönetimini tahkim etmemiz lazım” Daha ne kadar tahkim edeceksiniz. İstediğinizi yapabiliyorsunuz. Ataması, kararı, vermediğiniz ne kaldı. Parti Kapatma ve kurma yetkisi de Erdoğan’a verilmiş her halde o 100 maddenin içinde o da var.

“ÜLKEDE DERİN YOKSULLUK VAR”

İnsanlar intihar ediyorsa, Türkiye’nin gerçek gündemi geçimdir. Derin bir yoksulluk var. Normal bir yoksulluk değil. Bunu ben söylemiyorum. Sadece biz görmüyoruz; dünya da görüyor bunu. Esnaf perişan vaziyette. Rahmetli Özal esnaf için “Orta direk” derdi. Esnaf çalışkandır, devlete yük olmaz Şimdi esnafı tamamen bitirdiler. Dükkanı kapat dedilerz İyi de bu adam nasıl geçinecek?

KAYNAK:MYNET

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.