reklam
reklam

SON DAKİKA

Vatan Haberleri Ulusal yerel son-dakika haberler,Güncel,Haberler,
reklam

TÜRK SAĞLIK-SEN GİRESUN ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

TÜRK SAĞLIK-SEN GİRESUN ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
Bu haber 13,01,2018,Cumartesi günü eklendi

318,430 Toplam okunma

ABDULLAH YİĞİT-GİRESUN

Giresun İlinde Türk Sağlık – Sen Giresun Şube binasında.Türk Sağlık – Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz Yönetim kurulu üyeleri ile beraber basın açıklaması yaptı .
Türk Sağlık – Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi .
Başkan Ekiz , Sağlık Bakanlığı tesislerinde 7/24 öz veriyle sağlık hizmeti sunan çalışanları motivasyonunu etkileyen faktörlerden biride iş yerlerinde ki sosyal hayattır. Sağlık kuruluşlarında çalışanların iş yaşam kalitesinin ve motivasyon düzeylerinin yüksek olması sağlık hizmeti sunumunda verimliliğin artırılması açısından önem arz etmektedir. Bu zamanın kaliteli ve çalışanlar tarafından istekli bir şekilde geçirilmesi çalışma sonucu ortaya çıkan hizmetin kalitesini de önemli ölçüde etkilemektedir.
Hal böyle iken ilimizde bulunan sağlık kuruluşlarında tam tersi uygulanmaktadır. Yaptığımız sendikal çalışmalarda almış olduğumuz izlenimlerin neticesinde ilimizin en büyük hastanesi olan A. İlhan Özdemir Eğitim Araştırma Hastanesi başta olmak üzere hastanelerde yapılan ayırımcılık çalışanları canından bezdirmiştir. Yandaş ve Candaşlar sendikacılık ayağına yönetici yapılmıştır. Bunlar hastanelerde İşleri yöneticilik değil de sendikacılık izlenimi yaratmaktadır. Özelikle Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bazı yöneticiler yöneticilik dışında sendikacılık yapmaktadır. Hiçbir iş yapmadan hiç nöbet tutmadan maaş alan kayırılan, kollanan personeller vardır. Bu kişiler diğer personel üzerinde baskı unsuru oluşturmaktadır. Çalışanların moral ve motivasyonunu da bozmaktadır.
Yine Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 15 milyarın üzerinde borcu olduğu, tıbbi ilaç, cihaz ve sarf malzemesi alamadığı ihaleye zamanın da çıkılmadığı, bu sebeple ameliyatların durma noktasına geldiği duyumları alınmaktadır.
Liyakatsiz ve ehliyetsiz yöneticilerin çok kötü bir yönetim anlayışı sergilediği hastanede personelin özveriyle çalışması karşılığı elde edilen döner sermayede sona gelinmiş, bu ay çok komik rakamlar üzerinden döner sermaye dağıtılarak çalışanlar hayal kırıklığına uğratılmıştır.

Afiliasyon birleşmesi döneminde rektörle resim çektirme yarışına girenler ortalarda yoktur. Hastane gelirlerin çoğu adaletsiz bir paylaşımla üniversite hocalarına gitmektedir. İlimize yapılacak olan Tıp Fakültesi Hastanesinin inşaat ihalesinin neden iptal edildiği anlaşılamamıştır.

Döner sermaye komisyonlarının dahi toplanmadığı iddia edilen hastanede tek bir muayene yapmadığı dile getirilen, fakülte çalışanına 10 bin liranın üzerinde döner sermaye ödenmesi, çalışanların huzursuzluğunu tavan yaptırmıştır.

Hastaneyi bu hale getiren ekip aynı görevine devam etmektedirler. Yani kötü yönetim anlayışı maalesef ödüllendirilmektedir. İlimizin en büyük hastanesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kadın Doğum Hastanesinin içler acısı hale gelmesinin en büyük aktörü afiliasyona ve ortak kullanıma çanak tutan malum-sen’in ise sesi çıkmamaktadır.

Şu günlerde Sağlık Bakanlığı döner sermaye yönetmeliğini yeniden düzenlemektedir. Malum sencilere tavsiyemiz şudur ki bırakın hastane önlerin de göstermelik basın açıklaması yapmayı, çalışanları kandırmayı Sağlık Bakanlığının kapısına gidin, hem pin pon oynayın hem de afile olan hastanelere özgü Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan personelin döner sermaye kat sayısını artırmak için yönetmeliğe bir madde eklettirin. Dedi.

reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA